plan-posilkow-na-tydzien
Pobierz i wydrukuj

Tygodniowy plan posiłków – do pobrania i wydrukowania.

Są taki dni, że nic nam się nie chce – a już na pewno nie planować posiłki na cały tydzień. W takie dni bez żalu pozwalam sobie na nic-nie-robienie, bo wyciągam swoją awaryjną listę posiłków i robię zakupy zgodnie z nią. I takie ułatwienie nie jest niczym złym, jeśli jest wyjściem raz na jakiś czas. Skorzystaj z mojej listy – zapraszam :)

Podzielę się dziś z Tobą moją osobistą wersją listy awaryjnej.

Na liście dobrych nawyków znajdziesz jeden prosty nawyk, który gorąco polecam. Ten nawyk brzmi:

Przed wejściem do sklepu upewniam się, że mam listę zakupów/a jeśli nie przygotuję ją na szybko w telefonie (polecam mieć awaryjną listę zrobioną na spokojnie w domu i tylko trzymaną w telefonie na wypadek takiej awarii).

Resztę nawyków znajdziesz TUTAJ

Dlatego też przygotowałam taką awaryjną listę – nawet jeśli zapomnisz swojej możesz w każdej chwili zajrzeć tutaj i pobrać ją sobie na telefon:)

W moim odczuciu ma stanowić tylko wzór, który sobie wykorzystasz i przekształcisz dostosowując go do siebie. Nie wiem jakie masz nawyki żywieniowe… Mój plan posiłków został przygotowany w oparciu o moje własne zdrowe nawyki (ich listę znajdziesz TUTAJ). Natomiast zalecam Ci poprawki :D Wydrukuj i kreśl, nanoś co chcesz, to ma być Twój plan, właściwy dla Ciebie i Twojej rodziny. 

  • Pobierz PUSTY SZABLON planu posiłków do samodzielnego uzupełnienia. POBIERZ GO TUTAJ.

WAŻNE PODPOWIEDZI:

  • Pamiętaj by uwzględnić w planie posiłków “dzień z resztek“, czyli taki dzień kiedy przygotowujesz posiłki z tego, co zostało w szafkach i lodówce. Zawsze coś zostaje i warto to wykorzystać. Chyba, że to co zaplanowaliśmy ma bliski termin spożycia… I mój ulubiony: posiłek zamawiany na wynos, bo przecież od czasu do czasu można ;)
  • Fajnie jest też wrzucić warzywa/owoce jako podwieczorek. Ugotowana marchewka czy ogórek do pary z pastą warzywną świetnie nadają się na przekąskę czy drugie śniadanie.
  • Chociaż zupa jest rozplanowana jednorazowo to u mnie jada się tą samą zupę przez 2-3 dni. Przy takim podejściu pomysłów na zupę masz na 2 tygodnie:) Polecam Ci też inne sposoby na oszczędzanie w TYM WPISIE.
  • To, co przygotujesz wieczorem na kolację w większej porcji możesz zjeść również rano na śniadanie albo zabrać ze sobą do pracy jako drugie śniadanie. Jest to zgodne z super zasadą, którą wychwalam pod niebiosa a ta zasada to… (pisałam o niej TUTAJ)
  • Jeśli masz ochotę możesz zawsze zamienić śniadanie z kolacją. Albo obiady między sobą. Albo zrezygnować z zupy lub drugiego dania. Polecam roszady we wszelkich konfiguracjach.
  • Nie jadam mięsa, dlatego wszelkie kotlety sojowe/tofu możesz spokojnie zamienić na kurczaka, mielonego, schabowego i co tam chcesz:)

I na koniec…

Temu dlaczego tak ważne jest planowanie posiłków poświęciłam dawno temu całkiem osobny wpis. Mam nadzieję, że się z nim zapoznałaś a jeśli nie to zapraszam Cię TUTAJ.  Bardzo gorąco polecam Ci też dzielenie się listą zakupów z Mężem, którą możesz przygotować w aplikacji Trello. Pisałam o tym już TUTAJ. Plan posiłków naprawdę bardzo ułatwia życie.

Acha i łap listę szybkich posiłków dla dzieci – znajdziesz ją TUTAJ. Myślę, że się przyda jak masz w domu maluszka :)

Jeśli mój plan posiłków Ci się przydał to podziel się ze mną tą informacją w komentarzu. Będzie mi bardzo miło:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *